League Results

LEAGUE RESULTS 2019-20 IN DAYS PLAYED ORDER NOT ALPHABETICAL

AS YOU ARE AWARE WE WERE UNABLE TO FINISH THIS SEASONS LEAGUE FIXTURES

DUE TO COVID-19, FOLLOWING THE TREND WITH OTHER BOWLING CLUBS ALL UNPLAYED GAMES HAVE BEEN SCORED AS A 10-10 DRAW GIVING A POINT TO EACH TEAM

TEAM MEMBER 1 MEMBER 2 MEMBER 3 MEMBER 4

Car League BUICK R. HUNT R. BURBRIDGE T. WRIGHT M.BECK

Runner Up DAIMLER F.BARKER D.McCARTHY F.COOK M.WILSON T.BOULTBY

Car Cup DAIMLER F.BARKER D.McCARTHY F.COOK M.WILSON T.BOULTBY

Runner Up BUICK R.HUNT R.BURBRIDGE T.WRIGHT M. BECK


Bird League ROBIN R.INGHAM B.BELL

Runner Up PARROT P.HART R. BARKER

Bird Cup PARROT P.HART R.BARKER

Runner Up ROBIN R.INGHAM B.BELL


Tree League CEDAR J. SMITH P. HICKEY D. EDDINGS

Runner Up BIRCH R. CHAMBERS H.RANDALL

Tree Cup ROWAN J.WILLIS .RICHARDS J.COX

Runner Up BIRCH R.CHAMBERS H.RANDALL


Aircraft League LIBERATOR R. HUNT R. BURBRIDGE T.WRIGHT M.BECK

Runner Up VANGUARD R. INGHAM A. COX

Aircraft Cup LIBERATOR R.HUNT R.BURBRIDGE T.WRIGHT M.BECK

Runner Up VANGUARD R.INGHAM A.COX

Village League HOLME J.JANUSZEK J.SMITH C.CHAMBERS

Runner Up EASTREA G.WOOLLARD B.BELL C.BELL

Village Cup EASTREA G.WOOLLARD B.BELL C.BELL

Runner Up HOLME J.JANUSZEK J.SMITH C.CHAMBERS

Fruit League SATSUMA P.DAVIS J.FARRINGTON J.SMITH

Runner Up LEMON D.GILL B.JENNINGS P.HART K.LOUKES

Fruit Cup PLUM B.CORNEY W.BEDFORD C.McCARTHY J BIGGADYKE M.HAUGHTON J COLLINS

Runner Up LEMON D.GILL B.JENNINGS P.HART K.LOUKES

Pub League VINE R.INGHAM M.DUELL C.McCARTHY

Runner Up RAILWAY R.GREENWOOD L.COLLYER G.WILCOX C.BELL

Pub Cup BOAT C.TRUMAN R.CHAMBERS K.CHAPMAN J.LANE

Runner Up WINDMILL D.NOBLE F.COOK D.PINSHION N.HILL

Vegetable League BEETROOT B.BELL C.McCARTHY S.WILCOCK L.ELLINGFORD

Runner Up TURNIP P.SWIFFEN R.SWIFFEN

Vegetable Cup CELERY A.SHAW R.GELDART

Runner Up SWEDE B.GODFREY P.TARVIN

Fish League SALMON R.CHAMBERS C.TRUMAN J.WILLIS

Runner Up HAKE R.INGHAM M.DUELL

Fish Cup HAKE R.INGHAM B.BURBRIDGE

Runner Up DACE S.ANDERSON A.GARNER M.DAWES G.WOOLLARD B. IRONS


Animal League OTTER P. HART E. KING

Runner Up PANTHER J. GRAY D. ELLIS J. BUNTING C.CHAMBERS

Animal Cup OTTER P.HART E.KING

Runner Up LION D.GILL M.NEARY E.CROSS

Capital League LISBON B.BELL R.INGHAM

Runner Up DUBLIN D.EDDINGS M.DUEL

Capital Cup LISBON B.BELL R.INGHAM

Runner Up ATHENS M.OSBORNE B.SAINT

Drink League GIN R.CHAMBERS J.SMITH B.HARDING

Runner Up PORT H.RANDALL J.LANE R.INGHAM J.SANDERSON

Drink Cup GIN R.CHAMBERS J.SMITH B.HARDING I.MUNDAY

Runner Up RUM D.NOBLE L.NOBLE T.WRIGHT P.MAKEPEASE


Boat League BARGE K.CHAPMAN K.KING G.JONES

Runner Up YACHT G.V.GILBERT C.LAND A.YEARDYE N.HILL

Boat Cup YACHT G.V.GILBERT C.LAND N.HILL

Runner Up BARGE K.CHAPMAN K.KING G.JONES

Football League HULL D. McCARTHY C. McCARTHY J.FARRINGTON

Runner Up EVERTON F.BARKER S.COLLINS J.COLLINS

Football Cup NORWICH M. OSBORNE E.KING

Runner Up STOKE K.ALMOND P. TARVIN

River League ORINOCCO I. MUNDAY S.PARSONS C.PAPPALARDO

Runner-Up DANUBE B.SEARLE E.DOLBY C.PERCIVAL